Obecni kapłani naszej parafii


Proboszcz: ks. kan. dr Jarosław Międzybrodzki

Proboszcz: ks. kan. dr Jarosław Międzybrodzki

Ks. kan. dr Jarosław Międzybrodzki, proboszcz od 27 lipca 2013 roku


Urodził się 29 stycznia 1964 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 13 maja 1989 roku.

Posługiwał w parafiach:

- 1989-1992 - Brzęczkowice - 1992-1997 - Katowice, Wniebowzięcia NMP - 1997-2001 - Jastrzębie Zdrój, Miłosierdzia Bożego - 2001-2007 - Tychy, św. Krzysztofa - 2007-2013 - redaktor Naczelny Radia eM


Wikariusz: Ks. Artur Stefański

Wikariusz: Ks. Artur Stefański

Ks. Artur Stefański

Urodził się 3 grudnia 1986 w Tychach. Wyświęcony 12 maja 2012 w Katowicach przez abp. Wiktora Skworca.

Posługiwał w parafiach:

- MB Częstochowskiej w Knurowie (2012-2014) - Podwyższenia Krzyża i MB Częstochowskiej w Pszczynie (2014-2017) - Św. Michała Archanioła w Michałkowicach (2017-2020)


Ks. Marian KŁUS - wikariusz - posługuje w kaplicy Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Chebziu

Chebzie: ks. Marian Kłus

Ks. Marian Kłus


Urodzony 25 maja 1972 w Szczebrzeszynie. Od 1974 roku zamieszkał wraz z rodziną w Jastrzębiu w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Jastrzebiu (Górnym).

Nauka i święcenia:

- Wieczorowo Technikum Gastronomiczne w Zabrzu. - Studia w Wyższym Seminarium Duchowny, w Katowicach. - 13 maja 2000 - Święcenia kapłańskie.

Posługiwał w parafiach:

- 2000-2001 - Wikariusz - Parafia MB Różańcowej w Chropaczowie (Świętochłowice). - 2001-2010 - Wikariusz - Kapelan Szpitala i Zakładu Poprawczego, Parafia Podwyższenia Krzyża Św. i M.B. Częstochowskiej - Pszczyna. - 2010-2013 - Wikariusz - Parafia pw. św. Jadwigi w Katowicach-Szopienicach. - 2013-2017 - Wikariusz - Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Orzeszu. - 2017-2019 - Wikariusz - Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Radzionkowie - Rojcy. - 2019-2021 - Wikariusz - Parafia Matki Bożej Uzdrowienia Chorych Rydułtowy – Orłowiec. - 2021-2022 - Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bytomiu.


Ks. Tomasz Koryciorz - kapelan w szpitalu

Rezydent ks. Tomasz Koryciorz

Ks. Tomasz Koryciorz

Urodził się 7 września 1977 roku w Rudzie Śląskiej. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk abp. Damiana Zimonia 14 maja 2005.

Posługiwał w parafiach:

- Parafia Miłosierdzia Bożego w Tychach - Parafia Świętego Ducha w Siemianowicach Śląskich - Bytkowie - Parafia Trójcy Świętej w Newcastle under Lyme (Anglia) - Parafia Matki Bożej Różańcowej w Nabwalya (Zambia) - Parafia św. Barbary w Chorzowie - Parafia św. Pawła w Rudzie Śląskiej - Nowy Bytom - od września 2013r rezydent w Parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej - Goduli - kapelan Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej - Goduli - duszpasterz i rektor kaplicy św. brata Alberta na osiedlu Kaufhaus w Rudzie Śląskiej - Nowy Bytom - kapel Hospicjum Domowego im. św. Jana Pawłą II w Rudzie Śląskiej - Nowy Bytom - duszpasterz ubogich w domu sióstr Misjonarej Miłości w Katowicach - opiekun Rejonu Chorzowskiego wspólnoty "Grupa 33"


Ks. Tomasz Koryciorz - Youtube

.