Dzieci MaryiDzieci Maryi 2017Dzieci Maryi

Dzieci Maryi - śniadanie wielkanocne

„Amen, jak Maryja”


Dzieci Maryi Amen jak Maryja! Dzieci Maryi to grupa, do której zapraszamy każde dziecko naszej parafii. We wspólnocie Dzieci Maryi panuje niezmiernie radosna i przyjazna atmosfera. Nikt inny nie stworzy takiej atmosfery zaufania i klimatu małej rodziny, jak posługujące z pasją animatorki, które stają się dla małych dzieci nie tyko starszymi koleżankami, ale niemal siostrami czy też przyjaciółkami, wkładającymi całe serce w swoją posługę.

Dzieci co tydzień wspólnie z Księdzem i animatorkami nie tylko rozmawiają na tematy związane z Panem Bogiem, wiarą, czy też lepiej poznają swoją patronkę i opiekunkę Maryję, ale także wspólnie się bawią, śpiewają, spędzają czas i poznają nowe osoby.

Poza typowymi spotkaniami przez cały rok odbywa się wiele inicjatyw podejmowanych przez Dzieci Maryi są to m.in. bal karnawałowy, kiermasz palm wielkanocnych, udział w letnich wyjazdowych rekolekcjach dla Dzieci Maryi (zarówno tych parafialnych jak i tych diecezjalnych) oraz wycieczki i spotkania z zaproszonymi Gośćmi.

Wspólnota włączą się w przygotowanie oprawy muzycznej i liturgii podczas niedzielnej Mszy świętej z udziałem dzieci o godzinie 10.30. Przygotowuje także swoje rozważania podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej, Nabożeństw Majowych czy też modlitw różańcowych. Bez wątpienia

Dzieci dzięki uczestnictwu w tej grupie rozwijają się i wychowują również poprzez modlitwę, życie parafialne i świadomość ważności w życiu sakramentów. Dzieciaczki dzięki posłudze i świadectwu animatorek starają się naśladować Niepokalaną w swoim codziennym życiu.

Święto patronalne Dzieci Maryi przypada 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci w każdą sobotę o godzinie 9.00 do salek parafialnych. Każde dziecko będzie z radością przywitane i bez wątpienia poczuje się we wspólnocie docenione i ważne, tak jak bezcennie ważny jest każdy paciorek w różańcu.


Próba śpiewu.


Cześć Maryi! Cześć i chwała!

Dzieci Maryi

Dzieci Maryi wraz ze swoimi animatorkami (kolejno od lewej): Justyna Wyrwich, Monika Kaczmarczyk, Monika Szczepaniak, Katarzyna Kotlorz, Agnieszka Piróg, Angelika Janik oraz opiekunem diakonem Tomaszem Kabałą. Zdjęcie zrobione podczas święceń diakonatu w Katowicach w kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła. Uroczystość odbyła się 7 marca 2015 roku.


Dzieci Maryi

Grupa Dzieci Maryi po sobotnim spotkaniu 14 marca 2015


Dzieci Maryi Dzieci Maryi Dzieci Maryi

Dzieci Maryi podczas corocznego kiermaszu własnoręcznie wykonanych palm wielkanocnych, 22 marca 2015 roku.

Grupy - Dzieci Maryi.

.