Kaplica pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Chebziu„Kaplica pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Chebziu powstała w listopadzie 1992 roku z wydzielonej części Przedszkola nr 14 przy ulicy Węglowej 8. Jej inicjatorem był ks. proboszcz Jan Małysek i parafianie z Chebzia. Wcześniej Msza św. dla chorych była odprawiana raz w miesiącu w domu prywatnym. I właśnie ze względu na chorych i starszych parafian powstała obecna kaplica.

Pierwotnie była odprawiana jedna Msza św. w niedzielę i w Pierwszy Piątek miesiąca. W latach 2007 do 2009 była erygowana osobna parafia, pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej, a jej proboszczem był ks. Krzysztof Szudok. W planach była budowa nowego kościoła. Na terenie Chebzia mieszka około 1000 osób. Niestety coraz więcej mieszkań uległo likwidacji (głównie należących do PKP), dlatego w 2009 roku Chebzie wróciło z powrotem do Goduli, a jej duszpasterzem był ks. Piotr Siemianowski. Od czasów powstania parafii, w kaplicy jest odprawiana Msza św. w niedzielę o 9.00 i 10.30 i codziennie w tygodniu.

W 2013 roku duszpasterzem i rektorem kaplicy został mianowany ks. Mariusz Dronszczyk. Od listopada 2016 roku, kaplica jest odnowiona po gruntownym remoncie.”


Kaplica pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Chebziu

.